Jeśli masz odpowiednie uprawnienia, lubisz pracę z dziećmi i chcesz sobie dorobić, to praca jako wychowawca kolonijny w trakcie wakacji będzie idealna. Dodatkowo, taką pracę można wpisać w CV, dzięki temu łatwiej będzie poszukać pracy już po wakacjach.
Portal praca.pl opublikował artykuł, który powinien zainteresować wszystkich młodych pedagogów, jak również osoby, które zdobyły uprawienia wychowawcy, proszę spojrzeć:
- https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/wychowawca-kolonijny-jak-zostac-ile-zarabia_pr-5012.html
- Szczegóły
-
Poprawiono: 15 lipca 2025
-
Odsłony: 10
Jak szukać zatrudnienia w wakacje? Na co uważać i czy ograniczać się tylko do polskiego rynku pracy?
Portal Praca.pl zaprasza do lektury artykułu po odpowiedzi:
- https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/praca-sezonowa-definicja,podatki,umowa_pr-1303.html
- Szczegóły
-
Poprawiono: 15 lipca 2025
-
Odsłony: 11
Od teorii do praktyki – czy Studenci z etatem mają przewagę na rynku pracy?
Przekonanie, że na zdobywanie zawodowego doświadczenia przychodzi czas dopiero po zakończeniu studiów, stopniowo traci znaczenie. Coraz więcej Studentów nie czeka na moment odebrania dyplomu, woli podjąć pracę już w trakcie nauki, kierując się potrzebą samodzielnego działania i świadomością, że to oni najlepiej potrafią określić kierunek własnego rozwoju. Zatrudnienie w okresie studiów przestaje być postrzegane jako próba pogodzenia dwóch odmiennych światów. Coraz częściej uznaje się je za sposób na konsekwentne budowanie ścieżki, w której teoria i praktyka uzupełniają się nawzajem. Taka decyzja nie należy do najprostszych, wymaga od nas sprawnego zarządzania czasem i umiejętności radzenia sobie z presją. Pozwala za to sprawdzić, jak wiedza akademicka działa w rzeczywistych warunkach oraz pomaga lepiej zrozumieć poruszane na zajęciach zagadnienia. Dzisiaj rzadko już pojawiają się wątpliwości, czy łączenie nauki z pracą ma sens. Studenci znacznie częściej zastanawiają się jak to zorganizować, żeby przynosiło konkretne efekty i wzmacniało rozwój zawodowy.
- Szczegóły
-
Poprawiono: 10 lipca 2025
-
Odsłony: 26
W dzisiejszych czasach wolny zawód bardzo często jest określany jako freelancer, czyli ktoś kto jest sam sobie szefem, sam szuka zleceń i wykonuje tylko te, które chce. Brzmi to coraz bardziej zachęcająco dla młodych ludzi, ale jakie właściwie zawody są kojarzone jako freelancerskie?
Czy wolny zawód jest dla wszystkich i czy jest opłacalny?
- Szczegóły
-
Poprawiono: 26 czerwca 2025
-
Odsłony: 56